Ta strona używa plików cookie!
close

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej – będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo

Data dodania: 13 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o to, że kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie podjął ucieczkę. Okazało się, że powodem takiego zachowania był między innymi brak aktualnych badań technicznych jednośladu, którym kierował. Teraz za niezatrzymanie się do kontroli będzie odpowiadał przed sądem.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy pełniąc służbę na terenie gminy Jaworzyna Śląska zauważyli kierującego motorowerem bez tylnego oświetlenia oraz tablicy rejestracyjnej pojazdu. Policjanci nakazali mężczyźnie zatrzymanie jednośladu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący zlekceważył polecenie i podjął ucieczkę przed patrolem, który rozpoczął pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie przerejestrował pojazdu w urzędowym terminie 30 dni oraz. Pojazd nie posiadał także aktualnych badań technicznych.

Teraz za swój czyn zatrzymany odpowie przed sądem.

Przypomnijmy !
Od dnia 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym.

W myśl obowiązujących przepisów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642