Ta strona używa plików cookie!
close

Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że jest pijany i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data dodania: 10 października 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może mężczyźnie, który jechał po pijanemu samochodem mając jednocześnie zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, naruszenie zakazu sądowego i kierowanie pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

9 października 2019 około godziny 21.50 policjanci na ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze zauważyli pojazd, którego sposób jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mężczyzna siedzący "za kółkiem" jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, do którego włączyły się także inne patrole. Uciekinier próbując się oddalić popełnił serię wykroczeń w ruchu drogowym. Został zatrzymany na skrzyżowaniu dróg Karpacz –Kowary. Podczas ucieczki próbował jeszcze doprowadzić do kolizji z radiowozem. Kiedy funkcjonariusze podjeżdżali bliżej kierowca zwalniał, a następnie cofał próbując uderzyć w radiowóz. Kierującym okazał się nim 35-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Wraz z nim aucie była 32-letnia pasażerka.  W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko promil. Ponadto okazało się, że kierowca posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami oraz decyzję o cofnięciu uprawnień.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 35-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Galeria