Ta strona używa plików cookie!
close

Nie udało się uruchomić samochodu, który chcieli ukraść, więc go holowali – zostali zatrzymani przez policjantów

Data dodania: 25 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania. Wpadli gdy holowali skradziony samochód, którego nie udało im się uruchomić. Ponadto funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym kradzież wozu konnego i przyczepki samochodowej. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za które grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Nowogrodźcu patrolując w godzinach nocnych miejscowość Wykroty zauważyli jadący samochód osobowy, który holował inne auto. Podczas kontroli mężczyzn poruszających się „zespołem” pojazdów okazało się, że samochód holowany pochodzi z przestępstwa i został tej samej nocy skradziony.

Z ustaleń policjantów wynikało, że zatrzymani kilkanaście minut wcześniej na terenie gminy Nowogrodziec włamali się do pojazdu i ukradli go. Funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Wszyscy trzej podejrzani to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego w wieku od 22 do 25 lat.

W toku dalszych działań policjanci ustalili, iż mają oni na swoim koncie jeszcze szereg innych kradzieży na terenie gminy Osiecznica, gdzie m. in. ukradli wóz konny i przyczepkę samochodową. Dodatkowo funkcjonariusze z Nowogrodźca ustalili, że podejrzani mają na swoim koncie 2 włamania do garaży na terenie powiatu zgorzeleckiego.

W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez 24-latka policjanci odzyskali przedmioty pochodzące z przestępstw, które później zostały przekazane właścicielom. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik - Rościszewska
tel. 600-266-990