Ta strona używa plików cookie!
close

Nie posiadał uprawnień, ale zdecydował się pomóc koledze, który również ich nie ma i zawiózł go po na policyjny parking po odbiór auta

Data dodania: 11 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 2 grozić może pewnemu mężczyźnie, który kierował pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Przywiózł on na teren jeleniogórskiej komendy swojego kolegę po zezwolenie na odbiór jego auta z policyjnego parkingu. Jak się później okazało, drugi z mężczyzn również nie posiadał uprawnień. Auto, którym przyjechali odjechało na lawecie na parking.

10 maja br. policjanci jeleniogórskiej drogówki, którzy pełnili służbę na motocyklach zauważyli wjeżdżający na teren komendy miejskiej w Jeleniej Górze nieuprawniony pojazd. Postanowili sprawdzić powód, dla którego kierowca wjechał na ten teren. Kierującym okazał się 38-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Oświadczył on, że przywiózł swojego kolegę po zezwolenie na odbiór jego auta, które zostało odholowane na policyjny parking. Wkrótce okazało się, że 38-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna prowadził samochód wbrew decyzji o ich cofnięciu. Okazało się również, że jego kolega także nie posiada uprawnień i nie może sam odebrać swojego pojazdu.

Auto, którym przyjechali mężczyźni zostało odholowane na parking policyjny. 38 - latek za jazdę pomimo cofniętych uprawnień będzie teraz odpowiadał przed sądem.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Galeria

Powiązane wiadomości