Ta strona używa plików cookie!
close

Nie mógł ukraść motoroweru, więc go podpalił uszkadzając przy tym inny pojazd

Data dodania: 27 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Strzelin

Funkcjonariusze ze strzelińskiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy, który podpalił dwa pojazdy na tej samej ulicy. Grozi ma za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Strzelinie do odbycia kary pozbawienia wolności.

W nocy strzelińscy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Strzelin, który na jednej z ulic miasta podpalił motorower oraz przypadkowo zaparkowany obok samochód osobowy.

Jak ustalili policjanci mężczyzna chciał ukraść stojący na jednym z parkingów motorower. Ponieważ nie mógł uruchomić pojazdu, przepchał go kilka ulic dalej  i podpalił. W pobliżu palącego się motoroweru stał zaparkowany samochód osobowy, który zajął się również ogniem i w efekcie spalił. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy i miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Straty jakie spowodował to ponad 12 tysięcy złotych.

W tej sprawie usłyszał już zarzuty. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Przypominamy, że za kradzież i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponad to okazało się, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Strzelinie do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze inne przestępstwa.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło; KPP w Strzelinie
asp. szt. Jacek Waś
asp. szt. Ireneusz Szałajko
tel. 603 – 765 – 940

 

Spalone auto