Ta strona używa plików cookie!
close

Nauka poprzez czytanie bajek i rozmowy o bezpieczeństwie - policjanci z wizytą w przedszkolu

Data dodania: 7 listopada 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjantka z bolesławieckiej komendy spotkała się z dziećmi Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4. Funkcjonariuszka czytała maluchom bajkę o pawiu, który stracił swój ogon, ponieważ niewłaściwie przechodził przez ulicę. W dalszej części zajęć wszyscy uczestnicy mogli poćwiczyć jak prawidłowo i bezpieczne dotrzeć na drugą stronę jezdni. Starsze dzieci w ramach wojewódzkiego programu „ALFA” uczyły się jak prawidłowo reagować na sytuacje zagrożenia o charakterze terrorystycznym.

W ubiegłym tygodniu, 3 listopada br. funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu spotkała się z dziećmi z przedszkola mającego swoją siedzibę na terenie miasta przy ulicy Sądowej. Przedszkolaki z młodszych grup usłyszały bajkę przeczytaną przez policjantkę. Najmłodsi poznali historię pawia, który stracił swój ogon, ponieważ niewłaściwie przechodził przez ulicę. W dalszej części maluchy mogły poćwiczyć jak należy się zachować, aby bezpiecznie dotrzeć na drugą stronę jezdni.

Spotkanie z 6-latkami miało charakter pogadanki profilaktycznej dotyczącej różnych zagrożeń, jakie mogą zdarzyć się w życiu codziennym. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości wśród dzieci oraz kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym w ramach wojewódzkiego programu „ALFA”. Uczestnicy spotkania otrzymali ulotki, na których w formie obrazkowej wskazane są właściwe zachowania.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria