Ta strona używa plików cookie!
close

Nastolatkowie ukradli samochód. Okazało się, że to nie pierwsze ich przewinienie

Data dodania: 13 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Na terenie Dzierżoniowa doszło do kradzieży pojazdu. Już po kilkudziesięciu minutach policjanci namierzyli auto. W ich ręce wpadło w wyniku pieszego pościgu dwóch nastolatków podejrzewanych o kradzież samochodu. Teraz za swój czyn odpowiedzą oni przed sądem dla nieletnich.

W środku nocy dyżurny stanowiska dowodzenia otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego, do której doszło na jednym z dzierżoniowskich osiedli. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze ujawnili samochód na sąsiednim osiedlu. Gdy podjechali, z auta wybiegły dwie osoby, które zaczęły uciekać. Po chwili pieszego pościgu, sprawcy zostali zatrzymani. Okazali się nimi: 16-letni mieszkaniec Dzierżoniowa i 13 - letni Pieszyczanin.

Dalsze sprawdzenia wykazały, że to nie był jedyny czyn karalny popełniony przez nieletnich. Chłopcy przyznali się do szeregu włamań i usiłowań kradzieży innych samochodów. W chwili obecnej postępowanie w tej sprawie prowadzą dzierżoniowscy policjanci. Całość materiałów zostanie następnie przekazana do sądu dla nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie tej dwójki nastolatków.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podkom. Marcin Ząbek
tel. 606 – 230 – 794