Ta strona używa plików cookie!
close

Nastolatek zatrzymany za serię kradzieży z włamaniem do altanek

Data dodania: 4 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 15-latka, który ma na swoim koncie co najmniej 20 przestępstw kradzieży z włamaniem do altanek. Dopuścił się ich od lipca do września br. Funkcjonariusze ustalili też, że nieletni mógł popełnić więcej podobnych czynów przeciwko mieniu. Obecnie ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a ci szacują poniesione straty. O dalszym losie nastolatka zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 15-latka podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem. Nastolatek ma na koncie co najmniej 20 przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się od lipca do września br. w Jeleniej Górze. Są to kradzieże z włamaniem do altanek. Jego łupem padły narzędzia, kable, elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy i inne przedmioty metalowe, które to następnie sprzedawał w punktach skupu złomu lub innym osobom.

Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 15 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że nieletni ma na koncie więcej podobnych czynów. Obecnie ustalają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, kolejnych pokrzywdzonych oraz poniesione przez nich straty. Teraz o dalszym losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490