Ta strona używa plików cookie!
close

Nastolatek zatrzymany po pościgu

Data dodania: 1 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie po pościgu zatrzymali 17 - letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. O dalszym losie młodego mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w dniu 30 maja br. na terenie gminy Świdnica. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie podczas patrolowania rejonu gminy, w miejscowości Opoczka około godz 21.00 zauważyli samochód osobowy marki VW. Kierowca tego pojazdu na widok radiowozu zaczął wykonywać nerwowe manewry pojazdem, co wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy. W związku z tym policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli.

Funkcjonariusze nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ale żadne z nich nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Policjanci podjęli pościg za uciekinierem oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego.

Pirat drogowy najwyraźniej przecenił swoje umiejętności, stracił panowanie nad pojazdem i poprzez bramę wjechał na teren kościoła w miejscowości Makowice.

17-latek, który siedział za kierownicą jak i jego 15 - letnia pasażerka nie doznali żadnych obrażeń ciała.

Jak szybko ustalili policjanci, młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy !
Od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów, cystern

Kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podlega karze pobawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

Galeria