Ta strona używa plików cookie!
close

Nastolatek okradł mężczyznę zbierającego w lesie jagody

Data dodania: 26 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci z powiatu polkowickiego zatrzymali nastolatka podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego, do której doszło w lesie niedaleko Chocianowa. Sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego zabrał z jego torby telefon. Teraz młody człowiek za czyn karalny, którego się dopuścił, odpowie przed sądem dla nieletnich.

Do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Chocianowie zgłosił się 61-letni mężczyzna, który poinformował ich, że ktoś ukradł mu telefon komórkowy o wartości 1000 zł. Jak twierdził pozostawił go w torbie podczas zbierania jagód w lesie.

Policjanci natychmiast udali się w miejsce wskazane przez zgłaszającego, w którym ostatni raz korzystał z telefonu. Dzięki informacjom zdobytym od innych ludzi zbierających w tym samym czasie jagody w lesie, policjanci ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 15- latek, przy którym funkcjonariusze znaleźli skradziony telefon. Nastolatek z Chocianowa odpowie teraz za swój czyn przed sądem dla nieletnich.

Policjanci podczas spotkań z młodzieżą przekazują uczestnikom informacje o odpowiedzialności prawnej nieletnich, ale jednocześnie apelują również do rodziców i opiekunów, aby kontrolowali swoje pociechy oraz uświadamiali im, jakie mogą być skutki nieodpowiedzialnych zachowań.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096


 

Galeria