Ta strona używa plików cookie!
close

Narkotykowy duet zatrzymany przez legnickich policjantów

Data dodania: 14 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierowca okazał się być pod wpływem środków odurzających, a pasażer posiadał kilka porcji marihuany i tabletek MDMA. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Legnicy na jednej z ulic zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu osobowego. Kiedy samochód zatrzymywał się zauważyli nerwowe zachowanie kierowcy i pasażera, którzy próbowali coś ukryć. Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze zwrócili uwagę na powiększone źrenice u kierującego, co wzbudziło u nich podejrzenie, że 31 - latek może znajdować się pod wpływem działania środków odurzających. Przeprowadzony test na zawartość narkotyków potwierdził ich przypuszczenia.

Dodatkowo podczas przeszukania 23 - letniego pasażera, funkcjonariusze znaleźli przy nim kilka działek marihuany oraz tabletki MDMA. Obaj mężczyźni zostali zatrzymali i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków kara ta może wynieść do 2 lat. Sprawca takiego przestępstwa może się także liczyć z nawet 15 - letnim zakazem prowadzenia pojazdów.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
podkom. Iwona Król-Szymajda
tel. 504 – 798 – 649