Ta strona używa plików cookie!
close

Narkotyki pod kierownicą

Data dodania: 24 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Środki psychotropowe w postaci amfetaminy znaleźli w samochodzie należącym do młodego mieszkańca Wałbrzycha patrolujący jedną z dzielnic miasta policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prewencji Komisariatu I w Wałbrzychu podczas pełnienia służby zauważyli wieczorową porą młodego mężczyznę na terenie jednego z pustostanów. Funkcjonariusze w trakcie legitymowania ustalili, że 21-latek posiada przy sobie kluczyki od zaparkowanego w pobliżu samochodu osobowego. Sprawdzili więc, czy w jego środku nie ma przedmiotów mogących pochodzić z przestępstwa.

Wkrótce okazało się, że a aucie, a dokładniej - pod kierownicą pojazdu, wałbrzyszanin ukrył zawiniątko z białą substancją. Badanie wykazało, że są to środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można by było uzyskać blisko 200 porcji handlowych tego narkotyku. 21-latek przyznał się do przestępstwa i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Oprócz tego policjanci sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz to, co zatrzymany zamierzał z nimi zrobić. Za handel narkotykami kara pozbawienia wolności może sięgnąć nawet 10 lat.
 
kom. Kamil Rynkiewicz
 
Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85