Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejna nielegalna plantacja zlikwidowana – wspólne działania policji i wojska

Data dodania: 30 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i komendy powiatowej w Trzebnicy wraz z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskiej. Zabezpieczono 168 sztuk krzaków tej rośliny, z których można by było uzyskać ok. 4000 porcji handlowych narkotyku. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z funkcjonariuszami z komendy powiatowej w Trzebnicy oraz żołnierzami Żandarmerii Wojskowej, działając w kierunku zwalczania przestępczości narkotykowej, ujawnili  nielegalną plantację konopi indyjskiej. W wyniku działań operacyjnych zabezpieczono 168 szt. krzaków w różnej fazie wzrostu, od 22 cm do 98 cm. Z przejętych nielegalnie uprawianych roślin można byłoby uzyskać ok. 4000 porcji handlowych narkotyku. Wartość rynkowa tych środków zakazanych to ok. 100 000 zł.

W tej chwili trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności w tej sprawie, w tym zatrzymanie osób odpowiedzialnych za to przestępstwo. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast prowadzenie uprawy konopi wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

 

Galeria

Powiązane wiadomości