Ta strona używa plików cookie!
close

Narkotyki miały trafić na imprezę urodzinową – policjanci zatrzymali sprawcę

Data dodania: 4 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Wrocławia podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mundurowi ujawnili w mieszkaniu 29 - latka, który był poszukiwany, ponad 100 porcji marihuany i blisko 500 porcji amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także sporą ilość worków strunowych, co może świadczyć o tym, że zajmował się również ich rozprowadzaniem. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że kupił narkotyki specjalnie na imprezę. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego z Komisariatu Policji Wrocław - Psie Pole pojechali do jednego z mieszkań, aby sprawdzić czy nie ukrywa się w nim 29 - letni mężczyzna. Z informacji, które posiadali policjanci wynikało, że nie stawił się on do Zakładu Karnego w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Po wejściu do środka policjanci od razu wyczuli unoszący się zapach marihuany. Chwilę później w pokoju zajmowanym przez mężczyznę ujawnili znaczną ilość marihuany i amfetaminy. Ważenie zabezpieczonych narkotyków potwierdziło, że z posiadanej ilości można byłoby uzyskać ponad 600 porcji handlowych.

Funkcjonariusze znaleźli też sporą ilość worków strunowych, co może świadczyć o tym, że podejrzany zajmował się również ich rozprowadzaniem.

Mundurowym próbował tłumaczyć, że środki zakupił dzień wcześniej, specjalnie na potrzeby organizowanej przez siebie imprezy urodzinowej.

Teraz zarówno goście, jak i sam jubilat będą musieli odłożyć świętowanie rocznicy co najmniej o 10 miesięcy, bo właśnie na tyle trafił do aresztu.

Dodatkowo mężczyzna odpowie także za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawiania wolności. Jeżeli potwierdzi się również fakt, że 29-latek zajmował się rozprowadzaniem substancji.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 -817