Ta strona używa plików cookie!
close

NARADA SŁUŻBY PREWENCYJNEJ

Data dodania: 17 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

W dniach 15-17 maja 2019 r. we Wrocławiu odbyła się odprawa służby prewencyjnej. W spotkaniu, obok Zastępcy Komendanta Głównego Policji – mł. insp. Tomasza Szymańskiego i Zastępców Komendantów Wojewódzkich i Komendy Stołecznej Policji ds. Prewencyjnych uczestniczyli Dyrektorzy Biur KGP i Szkół Policji w Polsce. W trakcie narady omówiono kwestie dotyczące działań podejmowanych w zakresie sprawnego i skutecznego przeciwdziałania przestępczości oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym rozgrywanych na terenie Dolnego Śląska, odbyła się we Wrocławiu narada służbowa pionu prewencji. W odprawie uczestniczyli Zastępca Komendanta Głównego Policji – mł. insp. Tomasz Szymański, Zastępcy Komendantów Wojewódzkich i Komendy Stołecznej Policji nadzorujący służbę prewencyjną, Dyrektorzy Biur KGP: Prewencji, Ruchu Drogowego, Głównego Sztabu Policji, Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz Komendanci Szkół Policji w Polsce.

W trakcie odprawy omówione zostały bieżące sprawy, a także dotychczasowe działania podejmowane w zakresie sprawnego i skutecznego przeciwdziałania przestępczości oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z uwagi na fakt, iż odprawa odbyła się podczas trwania VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym, nie mogło również zabraknąć tematu związanego z bezpieczeństwem na wodzie i rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.  

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu 

Galeria