Ta strona używa plików cookie!
close

Napadł na kobietę, gdy wracała z kościoła. Został ustalony i zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 17 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napaść na 78 - letnią kobietę. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał już zarzuty, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w momencie, gdy pokrzywdzona wracała z kościoła. Została wówczas zaatakowana przez mężczyznę, który przewrócił ją i używając siły wyrwał jej torebkę, a następnie uciekł. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

Policjanci z wydziału kryminalnego zgorzeleckiej komendy w wyniku podjętych w tej sprawie działań ustalili podejrzanego o rozbój. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na terenie Opola i przewieziony do zgorzeleckiej komendy.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego 3 - miesięczny areszt. Teraz mężczyźnie za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606 – 778 – 294