Ta strona używa plików cookie!
close

Napadł kobietę i mężczyznę – zatrzymany przez policjantów, został tymczasowo aresztowany

Data dodania: 26 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Strzelin

Strzelińscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o rozbój na dwóch mieszkańcach. Podczas zdarzenia sprawca ukradł jednemu z pokrzywdzonych pieniądze w kwocie 900 zł. Wobec podejrzanego, który już usłyszał zarzuty, sąd zastosował 3 miesięczny areszt. Zatrzymanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 12.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zostali powiadomieni przez jednego z  mieszkańców o tym, że on wraz z 61 kobietą, z którą spacerował na jednej z ulic miasta, zostali zaatakowani przez młodego mężczyznę, który podszedł do nich i zadając liczne ciosy i kopnięcia, zabrał mężczyźnie pieniądze w kwocie 900 zł oraz próbował odebrać kobiecie torebkę z jej zawartością. 

W wyniku zdarzenia kobieta jak i mężczyzna doznali obrażeń. Poinformowani o zdarzeniu policjanci strzelińskiej komendy rozpoczęli działania w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy zdarzenia. W wyniku intensywnych działań, funkcjonariusze szybko ustalili podejrzanego.

Okazał się nim 17 - letni mieszkaniec Strzelina, wcześniej karany już za podobne przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 25 kwietnia br. sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3 - miesięcznego aresztu tymczasowego.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym, czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne podobne czyny. Podejrzany odpowie teraz za rozbój. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Strzelin)
 

 

Galeria