Ta strona używa plików cookie!
close

Najpierw wypili, później okradli dom

Data dodania: 21 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Pojawili się w jednej z miejscowości powiatu jaworskiego, aby kupić alkohol. Po wypiciu wódki, postanowili jednak nie wracać do domu z pustymi rękami. Po drodze weszli więc na jedną z posesji, skąd ukradli elektronarzędzia oraz inne wartościowe przedmioty. Zostali namierzeni i zatrzymani przez jaworskich policjantów 3 dni później. Część skradzionego mienia została już odzyskana. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło na terenie jednej z miejscowości w gminie Wądroże Wielkie w powiecie jaworskim. Sprawcy, przez uchylone okno dostali się do piwnicy w budynku mieszkalnym. Następnie z jej wnętrza skradli różne elektronarzędzia. Uwadze złodziei nie umknęły również pompa do wody, kamera inspekcyjna czy grzejnik elektryczny, które także padły ich łupem. Straty jakie spowodowali sięgnęły 2500 złotych.

Jaworscy policjanci zajmujący się tą sprawą, na podstawie uzyskanych informacji ustalili podejrzanych o tą kradzież mężczyzn. Zostali oni namierzeni i zatrzymani przez funkcjonariuszy 3 dni po popełnionym przestępstwie. To mieszkańcy pobliskiej miejscowości w powiecie średzkim, w wieku 21 i 24 lat. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że w przeszłości byli już notowani za tego typu czyny.

Część z utraconego mienia została już przez funkcjonariuszy odzyskana. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu. Tłumaczyli się, że na terenie gminy Wądroże Wielkie pojawili się, gdyż chcieli kupić alkohol. Kiedy wypili wódkę, starszy z nich wpadł na pomysł, aby w drodze powrotnej dokonać kradzieży. Wybór padł na jedną z posesji na uboczu. Kiedy zobaczyli w znajdującym się tam budynku uchylone okno piwnicy, postanowili skorzystać z okazji.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 – 039 – 942