Ta strona używa plików cookie!
close

Najlepsi policyjni ratownicy wodni w kraju wyróżnieni przez komendanta dolnośląskiej Policji

Data dodania: 6 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Na co dzień pilnują bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Często ratują ludzkie życie. Swoje umiejętności potwierdzili też po raz kolejny, reprezentując Dolny Śląsk w rywalizacji o miano „najlepszego policyjnego wodniaka w kraju”. Ponownie okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając tym razem podczas V Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Giżycku. Za zaangażowanie i profesjonalizm zostali wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego.

5 czerwca 2018 r. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusza Wesołowskiego i Komendanta Komisariatu Wodnego we Wrocławiu podinsp. Mariusza Bilińskiego wręczył nagrody i złożył gratulacje policjantom - sierż. Piotr Połeć i asp. Krzysztof Senk.

Szef dolnośląskiej Policji wyróżnił funkcjonariuszy Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu za zaangażowanie w służbie, profesjonalizm i umiejętności, które potwierdzili reprezentując Dolny Śląsk podczas V Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym, które pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Joachima Brudzińskiego, odbyły się w Giżycku.

Policjanci z Dolnego Śląska zwyciężyli w rywalizacji o miano „najlepszego policyjnego wodniaka w kraju”. Funkcjonariusze - sierż. Piotr Połeć i asp. Krzysztof Senk okazali się bezkonkurencyjni i wyprzedzając na finiszu kolegów z Olsztyna i Krakowa, po raz kolejny zwyciężyli w zawodach. Ponadto sierż. Piotr Połeć wygrał także zawody indywidualnie.

To kolejny sukces wyróżnionych policjantów. Miano „najlepszych policyjnych wodniaków w kraju” osiągnęli także w 2016 r.  podczas III Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym, rozegranych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz wodach jeziora Czos w Mrągowie. Wtedy oprócz złotego medalu drużynowo, indywidualnie bezkonkurencyjnym okazał się asp. Krzysztofem Senk.

asp. szt. Paweł Petrykowski  

 

Galeria

Powiązane wiadomości