Ta strona używa plików cookie!
close

Na trzy miesiące straciła prawo jazdy, bo jechała samochodem przez wieś z prędkością 116 km/h

Data dodania: 23 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Prędkość 116 km/h w terenie zabudowanym rozwinęła zatrzymana przez policjantów z Milicza kobieta kierująca samochodem osobowym marki Renault. Za popełnione wykroczenie drogowe została ukarana mandatem, a jej prawo jazdy trafi do milickiego starosty powiatowego celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

W sobotę 20 kwietnia br. kwadrans po godzinie 10 w miejscowości Młodzianów w gminie Milicz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą samochodem osobowym marki Renault. Za jego kierownicą siedziała 41-letnia mieszkanka pobliskiej gminy. Okazało się, że kobieta w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechała samochodem 116 km/h, czyli aż o 66 km/h za dużo. W związku z tym policjanci ukarali kierującą mandatem karnym oraz nałożyli 10 pkt karnych. Ponadto policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Prawo jazdy zostanie niezwłocznie przesłane przez policjantów do milickiego starosty powiatowego, który wyda decyzję o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierująca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, zostanie on wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierująca będzie prowadzić auto, zostaną jej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

Samochodem przekroczył prędkość