Ta strona używa plików cookie!
close

Na ograniczeniu do „pięćdziesięciu” pędził 140 km/h – stracił prawo jazdy

Data dodania: 26 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci ruchu drogowego ze świdnickiej komendy zatrzymali kierowcę, który na ograniczeniu do „pięćdziesiątki” jechał prawie trzy razy szybciej niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna gnał z prędkością aż 140 km/h. Poza mandatem i punktami karnymi stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci systematycznie eliminują z ruchu drogowego osoby rażąco naruszające zasady bezpieczeństwa i stwarzające tym samym zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Do kategorii  potencjalnych sprawców tragedii należą kierowcy znacznie przekraczający dopuszczalną prędkość. Wśród nich zdarzają się rekordziści, jak pewien 26 – latek z powiatu wrocławskiego, który jadąc swoim motocyklem rozwinął prędkość 140 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h na danym odcinku drogi.

Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany grzywną w drodze mandatu a jego konto „zasiliło” 10 punktów karnych. Stracił także prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy - zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
st.sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642