Ta strona używa plików cookie!
close

Na koncie ma co najmniej 16 przestępstw

Data dodania: 11 stycznia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kilkanaście przestępstw przeciwko mieniu. Funkcjonariusze potwierdzili, że sprawca działał w grudniu ubiegłego roku na terenie miasta. Łupem złodzieja najczęściej padały m.in. elektronarzędzia i lampy oświetleniowe. Łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na kwotę nie mniejszą niż 25 tysięcy złotych. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem, gdzie może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z I Komisariatu Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili policjanci, zatrzymany dopuścił się w grudniu ubiegłego roku, co najmniej 16 przestępstw na ternie miasta. Na koncie podejrzanego znalazły się m.in. włamania i kradzieże mienia z samochodów oraz pomieszczeń gospodarczych. Jego łupem padły elektronarzędzia, lampy oświetleniowe z budynków oraz inne przedmioty, które przedstawiały w ocenie 19-latka jakąś wartość. Łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na kwotę nie mniejszą niż 25 tysięcy złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejne osoby pokrzywdzone.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i za nie odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

Powiązane wiadomości