Ta strona używa plików cookie!
close

Na "40" jechał z prędkością 113 km/h – stracił prawo jazdy

Data dodania: 25 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Policjanci codziennie zatrzymują do kontroli kierowców, którzy pomimo licznych apeli o ostrożną jazdę, przekraczają prędkość. Nadal zdarzają się przypadki, w których policjanci drogówki zmuszeni są zatrzymywać dokumenty uprawniające do kierowania. Tak było w przypadku kierowcy, który na terenie powiatu wołowskiego jechał z prędkością 113 km/h w terenie zabudowanym, przekraczając tą dozwoloną aż o 73 km/h.

Policjanci drogówki podczas codziennej służby przeprowadzają szereg kontroli drogowych, których przyczyną jest jazda kierowców z nadmierną prędkością. Jak pokazują statystyki, jest to jedno z najpoważniejszych wykroczeń, jakie popełniają kierowcy. Niestety bardzo często właśnie nadmierna prędkość staję się też przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

Niestety pomimo licznych apeli o ostrożną jazdę kierowcy wciąż „wpadają” na kontrolach miernikami prędkości czy videorejestratorami policyjnymi. W jednym z takich przypadków kierowca pojazdu jechał na terenie powiatu wołowskiego w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h przekraczając dozwoloną w tym miejscu prędkość wynoszącą 40 km/h, aż o 73 kilometry.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o rozwagę na drodze! Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo !

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606 – 364 – 011