Ta strona używa plików cookie!
close

Myślał, że kradnie karton z telewizorem

Data dodania: 6 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o kradzież. Jego łupem padł karton, w którym jak sądził znajduje się telewizor. Okazało się, że w środku jest panel telewizyjny. Pokrzywdzony jego wartość oszacował na ponad 3 tysiące złotych. Policjanci odnaleźli go w mieszkaniu zatrzymanego. Teraz za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jak ustalili policjanci, jeleniogórzanin 25 czerwca br. przechodząc obok jednego z punktów serwisowych w Jeleniej Górze zauważył karton, w którym sądził, że znajduje się telewizor, a następnie postanowił zabrać go ze sobą. Okazało się, że jego łupem padł panel telewizyjny o wartości ponad 3 tysięcy złotych.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który dopuścił się  kradzieży. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 20-latka jako podejrzewanego o ten czyn. Mężczyznę rozpoznali bez trudu, gdyż zatrzymywali go już za podobne czyny w przeszłości. W jego mieszkaniu odnaleźli skradziony łup, którego nie udało mu się spieniężyć.

Teraz za kradzież grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490