Ta strona używa plików cookie!
close

Mundurowi pomogli grzybiarzom, którzy zgubili się w lesie

Data dodania: 9 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci prowadzili poszukiwania 3 osób, które weszły do lasów na terenie powiatu i nie były w stanie samodzielnie wyjść, a zaczynało się już ściemniać. W pierwszym przypadku dwóm mężczyznom polecono, by odnaleźli najbliższą drogę pożarową, co pozwoliło na ustalenie ich lokalizacji. W drugim - policjanci jeździli po lesie na sygnałach do momentu, gdy zagubiona seniorka usłyszała je i przekazała tą informację dyżurnemu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał zgłoszenia dotyczące zagubienia się w lesie trzech osób. Pierwszy telefon był od dwóch mieszkańców Wałbrzycha, którzy zgubili się w lesie w okolicach Przejęsławia. Dyżurny polecił 45 i 44 - latkowi aby odnaleźli najbliższą drogę pożarową i na podstawie podanego numeru ustalono lokalizuję mężczyzn. Wspólne działania Policji i Straży Pożarnej zakończyły się odnalezieniem osób zaginionych.

Kolejne zgłoszenie pochodziło od 81-letniej kobiety, która weszła do lasu na terenie gminy Osiecznica i po kilku godzinach zadzwoniła na numer alarmowy ponieważ nie wiedziała, w którą iść stronę. Policjanci ruchu drogowego będąc cały czas w kontakcie telefonicznym z 81-latką jeździli po lesie na sygnałach. Kiedy kobieta usłyszała syrenę radiowozu mundurowi byli już w stanie odnaleźć seniorkę. Kobieta cała i zdrowa wróciła do domu.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990