Ta strona używa plików cookie!
close

Motocyklista zatrzymany po pościgu - kierował motorem niedopuszczonym do ruchu oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdów 

Data dodania: 28 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Policjanci z Wołowa zatrzymali po pościgu motocyklistę. Mężczyzna jeździł brawurowo po parku, w którym przebywały dzieci. Motocykl nie posiadał tablic rejestracyjnych. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna uciekał, bo posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów, a pojazd nie był dopuszczone do ruchu. 20 – latek za szereg czynów odpowie teraz przed sądem. 

Dyżurny wołowskiej komendy skierował patrol w okolice jednego z parków miejskich, gdzie według zgłoszenia mieszkańców motocyklista miał brawurowo jeździć po parku, w którym bawiły się dzieci. Po przybyciu na miejsce policjanci Wydziału Prewencji z wołowskiej komendy podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego motocyklem, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. 

Kierujący postanowił nie zatrzymywać się do kontroli i zaczął uciekać. Wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy samochodu osobowego i w niego uderzył. Motocykl, którym poruszał się mężczyzna nie miał tablic rejestracyjnych i jak się okazało po zatrzymaniu, nie był też dopuszczony do ruchu. 

Dodatkowo kierujący nim 20 - letni mieszkaniec powiatu miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Motocyklista poniesie teraz konsekwencje związane z spowodowaniem zdarzenia drogowego, kierowaniem niezarejestrowanym pojazdem z nieopłaconą polisą OC. 

Będzie on też odpowiadał za złamanie sądowego zakazu i obowiązujące od niedawna w kodeksie karnym przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej. 

asp. szt. Paweł Petrykowski 

(Źródło - KPP w Wołowie) 
Oficer Prasowy 
st. sierż. Marzena Pawlik

 

Galeria