Ta strona używa plików cookie!
close

Moda na życie bez uzależnień wśród jaworskich gimnazjalistów

Data dodania: 10 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Narkotyki, alkohol, papierosy... są bez szans. W Jaworze odbyła się kolejna edycja gry terenowej dla uczniów klas III gimnazjum pod hasłem "Bezpieczna Młodość". Jest ona m.in. formą podsumowania działań prewencyjnych Komendy Powiatowej Policji w Jaworze pt. "Edukacja prawna i wiktymologiczna" realizowanych we wszystkich szkołach powiatu jaworskiego. Finał działań wpisał się również w idee programu profilaktycznego „Świadomy junior”.

Do gry terenowej przystąpiły 3 drużyny jaworskich gimnazjalistów. Każda składała się z 7 zawodników reprezentujących poszczególne klasy III. Policjanci z Jawora oczekiwali na młodzież w dwóch wyznaczonych punktach na terenie miasta. W miejscach spotkań z funkcjonariuszami uczestnicy gry otrzymywali zadania przygotowane przez policjantów ruchu drogowego, prewencji kryminalnej oraz zespołu ds. nieletnich i patologii.
 
Startujący w zawodach uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą z zakresu bezpiecznych postaw na drodze oraz w życiu codziennym, gdyż udzielane odpowiedzi były w zdecydowanej większości prawidłowe. Podczas drugiego etapu rozgrywanego w szkole, zasiadający w jury policjanci oceniali przygotowane przez młodzież prace promujące zdrowy styl życia, bez jakichkolwiek uzależnień oraz występy pokazujące, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach i udzielać pierwszej pomocy.

Zacięta rywalizacja toczyła się do samego końca. Po podsumowaniu wyników potwierdził się wysoki poziom wiedzy i umiejętności uczestników gry, a każdy zawodnik uroczyście otrzymał nie tylko słodki upominek, lecz również „Certyfikat Odpowiedzialności”, który posiadacza zobowiązuje do:
 
- kulturalnego zachowania i poprawnego wysławiania
- odpowiedzialnego działania i świadomego wybierania
- pozytywnego myślenia.
 
 
asp. szt. Paweł Petrykowski
 
(źródło – KPP Jawor)
Oficer Prasowy
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

 

Galeria