Ta strona używa plików cookie!
close

Moda na bezpieczeństwo w szkole podstawowej

Data dodania: 23 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Policjanci jaworskiej drogówki realizując założenia kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” wzięli udział w biegu patrolowym zorganizowanym dla dzieci i młodzieży w Wądrożu Wielkim. W trakcie tego przedsięwzięcia uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej musieli zmierzyć się z szeregiem zadań, dotyczących m. in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy biegu mogli również poznać specyfikę służby w formacji, jaką jest Policja.

Jaworscy policjanci skorzystali z zaproszenia szkoły podstawowej w Wądrożu Wielkim włączając się w organizację biegu patrolowego „Bezpiecznie, ekologicznie, zdrowo i sportowo”. Przedsięwzięcie, w którym wzięło udział 10 drużyn z klas I - VII było realizowane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Celem tej zabawy było m.in. kształtowanie bezpiecznych postaw, w tym w ruchu drogowym, a także promowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia. Uczestnicy w dziesięciu wyznaczonych punktach na terenie Wądroża Wielkiego zmagali się z różnymi zadaniami, musząc wykazać się także sprawnością fizyczną.

Funkcjonariusze wykorzystując okazję zaprezentowali uczestnikom biegu wyposażenie radiowozu i opowiedzieli o swojej pracy. Promowali przy tym używanie elementów odblaskowych.

Zacięta rywalizacja toczyła się do samego końca. Po podsumowaniu wyników potwierdził się wysoki poziom wiedzy i umiejętności uczestników gry. Każdy zawodnik uroczyście otrzymał upominek, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942

 

 

 

Galeria