Ta strona używa plików cookie!
close

Młodzież z klas mundurowych na zajęciach w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie

Data dodania: 13 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Uczniowie klas mundurowych spotkali się na zajęciach w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie. Młodzież miała okazję poznać pracę m.in. techników kryminalistyki oraz ruchu drogowego, zobaczyć jak wygląda służba policjantów. W ten sposób chcemy również zachęcić młodych ludzi do rozważenia wyboru służby w Policji jako drogi swojej przyszłej kariery zawodowej.

W siedzibie komendy policji odbyły się zajęcia dla klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Młodzież oglądała pracę policjantów różnych pionów, zapoznając się m.in. ze specyfiką służby technika kryminalistyki. Tematem prowadzonych zajęć były: praca technika kryminalistyki przy zabezpieczaniu dowodów rzeczowych, aspekty prawno karne związane ze służbą policjanta oraz praca funkcjonariusza ruchu drogowego. Młodzież miała również okazję zapoznać się z aplikacjami: „Moja Komenda”, „Blisko” oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wykorzystywanymi w pracy Policji.

Zajęcia miały również zachęcić młodych ludzi do rozważenia wyboru służby w Policji jako drogi swojej przyszłej kariery zawodowej. Młodzież uczęszczająca do klas mundurowych, poza nauczaniem ogólnokształcącym z przygotowaniem do matury, przez trzy lata przygotowywana jest do pracy w służbach mundurowych. Poznaje podstawy pracy policjanta, strażaka, żołnierza zawodowego.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

 

Galeria