Ta strona używa plików cookie!
close

Młodzi dla młodych - warsztaty dla młodzieży w pierwszym dniu wiosny

Data dodania: 22 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Uczniowie klasy mundurowej aktywnie włączyli się w działania z zakresu prewencji kryminalnej i profilaktyki społecznej. W pierwszym dniu wiosny zorganizowali dla uczniów podstawówki oraz gimnazjalistów zajęcia warsztatowe pn. „Młodzi dla młodych”. Koordynatorami warsztatów i opiekunami grup byli policjanci i pracownicy Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Głogowie oraz Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.

Uczniowie klas mundurowych prowadzili działania w ramach swojego programu „Młodzi dla młodych”. Interaktywne warsztaty z zakresu profilaktyki społecznej to efekt ich autorskiego pomysłu. W pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2018 roku, w ramach „Zwariowanego Dnia Profilaktyki” w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie, w role prowadzących wcielili się uczniowie klas mundurowych. Spotykając się z młodzieżą ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zajęcia realizowane w formie warsztatów, odgrywanych scen itp. dotyczyły problematyki uzależnień, narkomanii, przemocy rówieśniczej oraz cyberprzemocy.

Koordynatorami warsztatów i opiekunami grup byli policjanci i pracownicy Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Głogowie oraz Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości