Ta strona używa plików cookie!
close

Młoda kobieta odpowie za kradzież telefonu komórkowego oraz karty bankomatowej, a także włamanie na konto

Data dodania: 11 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Nie tylko wspólna biesiada ze znajomymi interesowała 23 - latkę. Młoda kobieta postanowiła ukraść znajomemu telefon i kartę bankomatową, a następnie z niej skorzystać. Podejrzewana została zatrzymana przez policję, a mienie odzyskano. Teraz za popełnienie przestępstwa odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w Mieroszowie. Integracyjne spotkanie grupy znajomych zakończyło się utratą przez jednego z nich telefonu oraz karty płatniczej. Okazało się, że z konta zniknęła także niewielka suma pieniędzy. Straty łącznie wyniosły 750 zł. Policjanci z Boguszowa - Gorc zaraz po otrzymaniu informacji o przestępstwie udali się do miejsca zamieszkania wskazanej przez pokrzywdzonego podejrzewanej o ten czyn 23-latki.

Mieszkanka Mieroszowa najpierw udawała, że nic o sprawie nie wie, jednak po rozmowie z funkcjonariuszami dobrowolnie wydała skradzione mienie. Młoda kobieta usłyszała już zarzuty. O jej losie zadecyduje teraz sąd. Za kradzież oraz kradzież z włamaniem na konto grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85