Ta strona używa plików cookie!
close

Mimo zagrożenia wybuchem, narażali swoje życie żeby ratować mężczyznę – pomoc przyszła na czas

Data dodania: 9 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Ząbkowice Śląskie

Policjanci z powiatu ząbkowickiego, z narażeniem własnego życia i zdrowia, podjęli udaną akcję ratunkową wobec trującego się mężczyzny. Nie zostawili go bez pomocy, pomimo zagrożenia wybuchem gazu. Mężczyzna zamknął się w altanie i po uszczelnieniu jej odkręcił butlę. Został uratowany i na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Kamieńcu Ząbkowickim mężczyzna chce targnąć się na własne życie. Najbliżsi widzieli, jak mężczyzna zabiera butlę gazową i idzie w kierunku działek. Zareagowali natychmiast. Gdy funkcjonariusze podeszli do altany, w której mógł być 45 – latek, zaczęli pukać i próbowali otworzyć drzwi. Nie udało się jednak.
 
Jeden z policjantów zauważył, że szczeliny w altanie są pozatykane i zaczął wyciągać materiał służący do uszczelnienia. Po wyjęciu kilku fragmentów zaczął się wydobywać z altany gaz. Wyraźnie czuć było zapach gazu z butli. Mimo zagrożenia i braku kontaktu z mężczyzną, funkcjonariusze nie odstąpili od ratowania 45 - latka.
 
Ponieważ nie mieli przy sobie żadnego sprzętu, który umożliwiłby im dostanie się do środka, wezwali strażaków. Ci po przybyciu na miejsce, specjalistycznym sprzętem otworzyli altanę. Policjanci wewnątrz znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Pomoc przyszła w porę. Uratowany został zabrany przez pogotowie do szpitala.
 
Na szczęście nikomu nic się nie stało, a wystarczyła tylko iskra by doszło do wybuchu.
 
asp. szt. Paweł Petrykowski
 
(źródło – KPP Ząbkowice Śląskie)
Oficer Prasowy
kom. Ilona Golec

 

Powiązane wiadomości