Ta strona używa plików cookie!
close

Mikołajkowe policyjne działania prewencyjne na drogach Dzierżoniowa

Data dodania: 8 grudnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Rózga zamiast mandatu? To tylko możliwe w mikołajki. 20 tego typu ,,prezentów’’ wręczyły dzieci w imieniu Św. Mikołaja kierowcom za drobne wykroczenia drogowe. Te właśnie działania prewencyjne były wspólną akcją dzierżoniowskich policjantów i uczniów jednej ze szkół podstawowych. Całe przedsięwzięcie zrealizowano na terenie miasta pod kryptonimem „Mikołajki”. Tego dnia kierowcy, którzy złamali przepisy, mogli liczyć na taryfę ulgową.

6 grudnia policjanci z dzierżoniowskiej komendy przeprowadzili akcję prewencyjną pod kryptonimem „Mikołajki”, której głównym celem była poprawa bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariuszom towarzyszyli w działaniach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Oprócz ujawniania sprawców wykroczeń, działania miały także na celu podniesienie świadomości młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze. Natomiast kierowcy, którzy dopuścili się drobnych wykroczeń, otrzymywali od dzieci przygotowane przez nie „rózgi”.

Podczas działań aż 20 kierowców otrzymało od dzieci takie „upomnienia”. Akcja miała także na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów zapewnia bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606-230-794

 

 

 

Galeria