Ta strona używa plików cookie!
close

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej służb ratujących życie - podsumowanie

Data dodania: 29 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

W Jeleniej Górze odbył się kolejny już Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej służb ratujących życie „Razem dla bezpieczeństwa”. Zawody rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, w których uczestniczyło 7 drużyn. Po sportowej rywalizacji zwyciężyła drużyna reprezentująca Nadleśnictwo „Śnieżka” Kowary. Organizatorem były Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji- IPA – Region Jelenia Góra, Miasto Jelenia Góra, Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze oraz związki zawodowe policjantów.

W hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze odbył się kolejny już Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej służb ratujących życie „Razem dla bezpieczeństwa”. Udział w nim wzięły drużyna z Czech, Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze połączonej z IPA, drużyna mundurowych z Gryfowa Śląskiego, strażaków, pogotowia ratunkowego oraz Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach. Łącznie w zmaganiach sportowych udział wzięło 7 drużyn, które walczyły o Puchar Przewodniczącego IPA Region Jelenie Góra.

Zwycięzcą turnieju i zdobywcą pucharu okazała się drużyna reprezentująca Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach, drugie miejsce zajęła drużyna z Czech, która otrzymała puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Jelenia Góra, a trzecie miejsce zajęła drużyna Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i IPA.

Zmagania sportowe są jedną z form zacieśnienia współpracy wszystkich służb ratujących życie, a także mają na celu propagowanie bezpiecznych zachowań , między innymi w związku z działaniami „Bezpieczne Wakacje” oraz postaw pro sportowych. Po rozgrywkach wszyscy uczestnicy integrowali się przy wspólnym posiłku i zabawie.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria