Ta strona używa plików cookie!
close

Miała w mieszkaniu amfetaminę i marihuanę – policjanci zatrzymali podejrzaną

Data dodania: 29 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem kobieta zatrzymana przez dzierżoniowskich policjantów. W mieszkaniu podejrzanej funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli narkotyki w postaci amfetaminy oraz marihuany, z których można było uzyskać ponad 120 porcji handlowych. Zatrzymana usłyszała już w tej sprawie zarzuty. Grozić jej może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie prowadząc działania zmierzające do ograniczenia przestępczości narkotykowej zatrzymali 30-letnią mieszkankę miasta podejrzaną o tego typu przestępstwa.

Do zatrzymania doszło tuż po tym, jak policjanci ustalili, że kobieta może w swoim mieszkaniu posiadać środki odurzające. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się, ponieważ w podczas przeszukania jednego z pomieszczeń znaleźli narkotyki. Worek z zawartością suszu roślinnego ujawniono w pojemniku z kawą, a reklamówkę z białym proszkiem w zamrażarce. Przeprowadzone przez specjalistów badanie wskazało, że zabezpieczone substancje, to amfetamina, oraz marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 120 porcji handlowych.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także ustalają czy kobieta zajmował się również ich sprzedażą.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606-230-794