Ta strona używa plików cookie!
close

Miał przy sobie sporo narkotyków – wpadł w ręce policjantów

Data dodania: 6 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Uwagę policjantów patrolujących miasto zwrócił zaparkowany przy budynkach mieszkalnych samochód, a w nim dziwnie zachowujący się mężczyzną. Widząc mundurowych, mężczyzna opuścił auto i chciał się oddalić. Chwilę później okazało się, że posiada znaczną ilość środków odurzających. 21 - latek miał m. in. amfetaminę, marihuanę, a także haszysz. Twierdził, że towar zakupił kilka dni temu za granicą z przeznaczeniem na własne potrzeby. Z zabezpieczonej przez policjantów ilości narkotyków można byłoby jednak po podziale uzyskać ponad 620 porcji handlowych. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z wrocławskiej komendy miejskiej, patrolując jedno z osiedli na Starym Mieście, zauważyli zaparkowany pojazd z nienaturalnie zachowującym się mężczyzna wewnątrz.

Widząc funkcjonariuszy osoba będąca w środku przestała rozglądać się nerwowo i wyszła z auta. Policjanci postanowili od razu zweryfikować, co jest powodem zachowania mężczyzny i podjęli interwencję w momencie, kiedy chciał się oddalić.

Podczas rozmowy z 21 - latkiem okazało się, że ma on przy sobie narkotyki. Kolejne środki odurzające policjanci zabezpieczyli kontrolując jego odzież i bagaż.

Mężczyzna łącznie ukrywał ponad 620 porcji handlowych marihuany, amfetaminy i haszyszu. Oświadczył, że zakupił na własne potrzeby, gdy ostatnio przebywał za granicą.

34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sąd uzna, że ilość narkotyków była znaczna, wtedy zagrożenie karne może wzrosnąć nawet do lat 10.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 - 817