Ta strona używa plików cookie!
close

Miał przy sobie amfetaminę - usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków

Data dodania: 11 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Oleśniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Po sprawdzeniu okazało się, że ma on przy sobie amfetaminę z której można uzyskać ponad 260 porcji handlowych tego narkotyku. W związku z tym mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci patrolujący ulice miasta i gminy Oleśnica zauważyli mężczyznę około godz. 4.00. Zainteresowani obecnością spacerowicza o tak wczesnej porze postanowili sprawdzić jego tożsamość. W czasie legitymowania mężczyzna, 32-latek z Oleśnicy, zachowywał się bardzo nerwowo, co dodatkowo wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Jak się okazało w kieszeni jego bluzy policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością białego proszku przypominającego narkotyk. Dopiero szczegółowa analiza znalezionej substancji dała pewność, że jest to amfetamina.

Z ujawnionych przez policjantów środków odurzających można było uzyskać ponad 260 porcji rynkowych tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Za ten czyn podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781