Ta strona używa plików cookie!
close

Miał ochraniać, a okradał

Data dodania: 18 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Bielawie zatrzymali mężczyznę, który będąc pracownikiem ochrony okradał obiekt, gdzie pełnił służbę. Jego łupem padły smartwatche, obuwie oraz eadiostacje. Policjanci w całości odzyskali skradzione przedmioty o wartości 40 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet do 5 lat więzienia.

Bielawscy policjanci z wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzieże w jednym z centrów logistycznych, w okolicach Wrocławia. Funkcjonariusze po wytypowaniu osoby udali się do miejsca zamieszkania 50-latka, przebywającego czasowo na terenie powiatu dzierżoniowskiego. W wyniku przeszukania zabezpieczono prawie 100 sztuk smartwatchy, blisko 40 par obuwia roboczego i kilka radiostacji. Wszystko o łącznej wartości przekraczającej nieco 40 tysięcy złotych.

Jak się okazało, amator cudzych rzeczy zatrudniony był jako pracownik ochrony i między innymi do jego zadań należało zapobieganie kradzieżom. Proceder trwał od października 2018 roku do kwietnia 2019. Sprawca z centrum logistycznego, który miał strzec, dokonał kradzieży smartwatchy i butów, a dodatkowo przywłaszczył powierzone mu radiostacje.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i przywłaszczenia, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria