Ta strona używa plików cookie!
close

Miał narkotyki, znieważył i groził policjantom, a także usiłował im wręczyć łapówkę. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 12 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

Policjanci z powiatu kamiennogórskiego zatrzymali agresywnego turystę z Wielkopolski, który wszczął awanturę w jednym z lokali na terenie Lubawki. W trakcie jej trwania znieważył i groził funkcjonariuszom Policji pozbawieniem życia. Ponadto posiadał narkotyki oraz proponował policjantom łapówkę za odstąpienie od wykonywania dalszych czynności służbowych. Mężczyźnie za czyny, o które jest podejrzy może teraz grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kamiennogórskiej jednostki Policji skierował funkcjonariuszy do podjęcia interwencji w jednym z lokali na terenie Lubawki wobec agresywnego człowieka. Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali leżącego na podłodze mężczyznę, z którym również nie mogli dojść do porozumienia jego krewni. Na widok policjantów stał się on bardzo agresywny. Krzyczał do funkcjonariuszy, próbował zdawać im uderzenia, używał wobec nich słów wulgarnych i obelżywych informując, iż nie ma zamiaru opuszczać lokalu. Policjanci biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, jego zachowanie oraz bezpieczeństwo innych osób postanowili zatrzymać nietrzeźwego klienta restauracji. Jak się okazało mężczyzna miał w spodniach małe zawiniątko z zawartością marihuany.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, iż agresywnym mężczyzną był 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego przebywający na terenie Lubawki i Czech na nartach.

W trakcie zatrzymania podejrzewany widząc powagę zaistniałej sytuacji zaproponował policjantom korzyść majątkową za odstąpienie od czynności służbowych. Mundurowi poinformowali mężczyznę, że popełnia przestępstwo polegające na usiłowaniu wręczenia funkcjonariuszom publicznym korzyści majątkowej. Mimo tego zatrzymany dalej upierał się, iż chce wręczyć im pieniądze. W związku z tym trafił on do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili 29-latkowi zarzuty w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Policji, posiadania środków odurzających oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
asp. szt. Grzegorz Szewczyk
tel. 600-228-846