Ta strona używa plików cookie!
close

Miał narkotyki, a za łapówkę chciał uniknąć odpowiedzialności - trafił do policyjnego aresztu

Data dodania: 1 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał amfetaminę. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych podejrzany obiecał wręczyć funkcjonariuszom po 190 zł łapówki, a jak się zgodzą to on z bankomatu pobierze jeszcze więcej gotówki. Przestępca trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji z komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 28-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków oraz obietnicę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom.

28 czerwca 2018 roku około godziny 11.30 policjanci patrolując miasto na jednej z ulic  zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem jego dziwnego zachowania.

Okazało się, że 28-letni mężczyzna posiadał w portfelu w folii aluminiowej ukryte narkotyki. Była to amfetamina.

Jeleniogórzanin w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom po 190 zł łapówki, a jak funkcjonariusze się zgodzą to on z bankomatu pobierze jeszcze więcej gotówki.

W związku z tym zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków oraz obietnicę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490