Ta strona używa plików cookie!
close

Miał listę sklepów, do których chciał się włamać. Policjanci zatrzymali go po pierwszym przestępstwie

Data dodania: 11 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Ząbkowice Śląskie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ząbkowickiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który włamał się do sklepu skąd ukradł znaczną ilość papierosów oraz markowy alkohol. W mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Ponadto okazało się, że zatrzymany miał też listę sklepów, do których chciał się włamać. Mężczyźnie może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali 54-latka, który we wrześniu włamał się do dyskontu i skradł znaczną ilość papierosów oraz markowy alkohol. Część łupu mężczyzna sprzedał lub sam spożytkował, a część funkcjonariusze odzyskali.

Policjantom w ustaleniu sprawcy pomógł monitoring. Trafnie wytypowali mężczyznę, a gdy weszli do jego mieszkania znaleźli w nim ubrania, w których dokonał przestępstwa. 54 letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego okradł sklep na kwotę ponad 8 tys. złotych. Zatrzymany planował kolejne włamania - miał nawet przygotowaną listę z adresami sklepów na terenie trzech sąsiednich powiatów.

Policjanci oprócz łupu znaleźli w mieszkaniu amfetaminę w ilości około 25 porcji. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. 54-latek był już karany za podobne przestępstwa w przeszłości.

Podejrzany stanie teraz przed sądem. Grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
kom. Ilona Golec
tel. 608-086-826

 

Powiązane wiadomości