Ta strona używa plików cookie!
close

Mężczyzna zatrzymany za nielegalną uprawę konopi

Data dodania: 3 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który uprawiał w mieszkaniu ziele konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 24 krzewy roślin w różnych fazach rozwoju. Teraz zatrzymanemu grozić może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego jednego z jeleniogórskich komisariatów zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę ziela, z którego można wyprodukować marihuanę. Do zatrzymania doszło w związku z podejrzeniem, że mężczyzna może posiadać w domu środki odurzające.

Funkcjonariusze po sprawdzeniu wynajmowanego przez niego mieszkania, znaleźli doniczki, w których rosło ziele konopi w różnych fazach rozwoju. Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że zatrzymany co najmniej przez kilka miesięcy zajmował się uprawą „zakazanych roślin”.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za to przestępstwo mężczyźnie grozić może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak
tel. 600 – 432 - 204

 

 

Galeria