Ta strona używa plików cookie!
close

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów odpowie za przywłaszczenie znalezionej karty płatniczej

Data dodania: 30 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Znalazł w sklepie cudzą kartę bankomatową i zamiast oddać ją właścicielce, siedmiokrotnie z niej skorzystał płacąc za zakupy w sklepach na terenie Dolnego Śląska. Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali nieuczciwego mieszkańca miasta. Za przywłaszczenie karty bankomatowej, a także wielokrotne jej użycie, mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

30-letnia mieszkanka Wałbrzycha kartę płatniczą zgubiła 27 września br. w Wałbrzychu. Zanim kobieta zorientowała się, że jej nie ma, minęło trochę czasu. 28-latek wtedy właśnie skorzystał z karty płacąc nią za zakupy w Wałbrzychu, Świdnicy, Kostomłotach oraz Mokrzeszowie. Straty właścicielka wyliczyła na łączną kwotę kilkuset złotych.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu prowadząc działania operacyjne ustalili, kto stoi za sprawą przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniami na konto bankowe i kilka dni temu po godzinie 12:00 zatrzymali mężczyznę.

Wałbrzyszanin usłyszał już zarzuty. Za przywłaszczenie karty bankomatowej, a także wielokrotne jej użycie, mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85