Ta strona używa plików cookie!
close

Mężczyzna podejrzany o liczne przestępstwa w rękach policji

Data dodania: 10 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu, groźby, posiadanie broni oraz znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymany działał w warunkach recydywy, w związku z czym grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie licznych przestępstw. 35-letni mieszkaniec Bolesławca jest dobrze znany policjantom w związku z wcześniejszymi czynami jakich się dopuścił.

W trakcie zatrzymania przy podejrzanym mundurowi znaleźli znaczną ilość metamfetaminy – po podzieleniu można by z niej uzyskać ponad 400 porcji handlowych. Poza tym podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli broń gazową, którą mężczyzna posiadał nielegalnie. Ponadto na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci wykazali związek 35-latka, również z innymi przestępstwami, m.in. kradzieżą z włamaniem oraz stosowaniem gróźb karalnych.

Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 35-latek zarzucane mu czyny popełnił w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa, w związku z czym grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A. Kublik – Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

Środki odurzające w postaci metamfetaminy na wadze