Ta strona używa plików cookie!
close

Mężczyzna padł ofiarą rozboju - policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali skradzioną pamiątkę

Data dodania: 4 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Mieszkaniec Radwanic został zaatakowany przez dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy zepchnęli go ze skutera, a następnie dotkliwie pobili. Napastnicy widząc, że ofiara nie jest wstanie się bronić, ukradli m.in. złotą bransoletę, która dla pokrzywdzonego przedstawiała szczególną wartość sentymentalną. Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Polkowicach ustalili kim byli sprawcy, a następnie ich zatrzymali. Dalsze czynności wykonane przez funkcjonariuszy doprowadziły również do odzyskania wartościowej pamiątki. Podejrzani usłyszeli już zarzut rozboju, za które to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po odebraniu zgłoszenia o napadzie na mieszkańca Radwanic, do którego doszło pod jednym z miejscowych sklepów, niezwłocznie udali się na miejsce i szybko ustalili personalia dwóch podejrzewanych mężczyzn. Kilkanaście minut po zgłoszeniu do policyjnej celi trafił 42-letni mieszkaniec Radwanic, a następnego dnia funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przemkowie zatrzymali drugiego z podejrzewanych mężczyzn, 44-letniego mieszkańca tego samego miasta.

Dalsze czynności operacyjne doprowadziły policjantów do jednego z głogowskich lombardów, gdzie sprawcy sprzedali uzyskaną w wyniku przestępstwa złotą bransoletkę. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną biżuterię o wartości 500 złotych i przekazali ją prawowitemu właścicielowi.

Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzut rozboju, za które to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości