Ta strona używa plików cookie!
close

Mężczyzna bez prawa jazdy zlekceważył ograniczenie prędkości – został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 2 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Dzierżoniowa pełniący służbę patrolową radiowozem z wideorejestratorem, podjęli interwencję wobec kierowcy volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 41 km/h. Mężczyzna był pozbawiony przez sąd uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz oprócz mandatu, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 za niestosowanie się do wyroku sądu.

Policjanci dzierżoniowskiej drogówki pełnili służbę patrolową na drodze wojewódzkiej nr 384. Zauważyli tam volkswagena, który w ich ocenie poruszał się z nadmierną prędkością. Dysponując wideorejestratorem rozpoczęli pomiar. Na wysokości miejscowości Sieniawka, gdzie są znaki pionowe i poziome informujące o ograniczeniu prędkości do 60 km/h, auto pędziło z prędkością 101km/h. Policjanci podjęli dalsze czynności i zatrzymali kierowcę. Kontrola wykazała, że 44-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, gdyż zostały mu one sądownie zabrane.

Za przekroczenie prędkości policjanci nałożyli mandat w wysokości 300 złotych, natomiast niestosowanie się do wyroku sądu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.
Teraz kiedy dni stają się coraz dłuższe, a pogoda skłania do częstszych wyjazdów i wypoczynku, dolnośląscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach oraz przepisach ruchu drogowego, które wpływają na nasze bezpieczeństwo. Dostosujmy naszą prędkość do warunków panujących na drodze, nie tylko patrząc na ograniczenia, ale także reagując na płynność ruchu.

Ci, którzy nadal będą łamać przepisy oraz ryzykować, spotkają się ze stanowczą reakcją dolnośląskich policjantów. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na zachowania niezgodne z prawem, bo życie ludzkie jest bezcenne. Funkcjonariusze będą reagować w każdej sytuacji, kiedy dojdzie do wykroczenia czy też przestępstwa drogowego.

 

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

kom. Marcin Ząbek