Ta strona używa plików cookie!
close

Okradał markety - został zatrzymany

Data dodania: 5 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Lubańscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o okradanie lubańskich marketów. Łączna wartość strat poniesionych w tej sprawie przez pokrzywdzonych wyniosła ponad 7 tysięcy złotych. Za kradzieże zatrzymanemu może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 29 - letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu lubańskiego.

Jak ustalili funkcjonariusze, podczas „wizyt” w sklepach brał on z półek określony towar a następnie uciekał z nim nie uiszczając zapłaty. W kręgu zainteresowań sprawcy znajdowały się elektronarzędzia, alkohol, zabawki, odzież oraz sprzęt AGD. Mężczyzna działał w taki sposób od marca do czerwca 2019 roku. Straty oszacowane przez właścicieli placówek handlowych wyniosły w tej sprawie ponad 7 tysięcy złotych. Okazało się również, że zatrzymany mieszkaniec powiatu lubańskiego poszukiwany jest przez sąd celem doprowadzenia do jednostki penitencjarnej.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń. O dalszym losie zatrzymanego 29-latka zdecyduje teraz sąd. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że paserem jest nie tylko kupujący kradzione przedmioty, ale także osoba, która takie przedmioty ukrywa bądź pomaga w ich sprzedaży. Zanim zakupimy od kogoś towar w bardzo atrakcyjnej cenie, zastanówmy się czy nie pochodzi on przypadkiem z przestępstwa.  Paserstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubaniu
st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel 660 - 402 - 169