Ta strona używa plików cookie!
close

Marihuana ukryta w szafie. Zatrzymany podejrzany

Data dodania: 14 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci z Komendy Powiatowej w Świdnicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której w wyniku porcjowania można by było uzyskać blisko 172 handlowe porcje tego narkotyku. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komendy Powiatowej w Świdnicy prowadząc działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 23 - letniego mieszkańca Świdnicy podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w szafie ubraniowej reklamówkę, w której znajdował się woreczek z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczona substancja to marihuana. W wyniku porcjowania można by było z niej uzyskać 172 handlowe porcje.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642