Ta strona używa plików cookie!
close

Marihuana i tabletki ekstazy zabezpieczone przez policjantów

Data dodania: 28 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie dużych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 1650 tabletek ekstazy oraz 2540 porcji marihuany. Mężczyzna już usłyszał zarzuty w tej sprawie i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Świdnicy, podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych. W trakcie przeszukania należącego do niego mieszkania funkcjonariusze ujawnili w dwóch szafach dwie reklamówki z zawartością suszu roślinnego oraz tabletek koloru zielonego z wytłoczonymi różnymi wzorkami. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, iż zabezpieczony susz roślinny to marihuana, a tabletki to ekstazy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1650 tabletek ekstazy oraz 2540 porcji marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już w tej sprawie zarzuty, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel tego typu substancjami zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria