Ta strona używa plików cookie!
close

Manewry ratownicze klas mundurowych z udziałem wałbrzyskich policjantów

Data dodania: 29 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Funkcjonariusze wydziału prewencji wałbrzyskiej komendy wzięli udział w ćwiczeniach ratowniczych pn. „ZIMNO”. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu. Brały w nich udział I i II klasy policyjne oraz strażackie. W sumie 105 osób.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wzięli udział w ćwiczeniach ratowniczych pn. „ZIMNO”, które zorganizowali uczniwie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu.

Po obowiązkowej musztrze uczestnicy manewrów wysłuchali wykładu na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie zostali podzieleni na grupy. Przydzielono im do wykonania rożne zadania. Uczniowie biorący udział w manewrach musieli zmierzyć się z przypadkami m.in. udzielenia pomocy osobie, która spadła z wysokości, czy zatamowania krwotoku tętniczego.

Zainscenizowano również wypadek drogowy, w którym pieszy został potrącony przez samochód. Osoby biorące udział w ćwiczeniach, oprócz udzielenia pomocy przedmedycznej ofierze wypadku, musiały również zabezpieczyć ślady na miejscu zdarzenia oraz sporządzić policyjną dokumentację.

Wszyscy uczestnicy manewrów zasłużyli na wyrazy uznania. Wykazali się dużą wiedzą teoretyczną, ale co najważniejsze potrafili swoją wiedzę zastosować w praktyce. W przygotowaniu są następne manewry obejmujące tematem wypadki masowe.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604-427-014

 

 

Galeria